Ćwiczenia są ważne dla każdego niezależnie od wieku — w szczególności jeśli prowadzimy siedzący tryb życia

Posted on 12/01/2022 7:51am

Niejeden doktor lub fizjoterapeuta stwierdzi bez ogródek, że trzeba się ruszać, aby za jakiś czas nie czuć bólu kręgosłupa i szyi.


Częste ćwiczenia są bardzo istotne dla każdego z nas.
trening
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Nie trzeba chyba nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie jest optymalną opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednakże siedzimy stale przy komputerze, to powinniśmy po pracy iść na jakiś trening. Nie musi być to nic drogiego. Można udać się z kolegami z pracy na siłownię albo sami na basen. Decyzja zależy od tego, co zapewnia nam przyjemność. To musi być nasza najważniejsza wskazówka, jeśli chcemy zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegokolwiek. Jeśli będziemy trenować na siłę, to i tak w końcu to rzucimy, ponieważ będziemy szukać wyłącznie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co daje nam satysfakcję, ale co także aktywuje nasze mięśnie.

Nieprawdopodobnie wciągający tekst, nieprawdaż? Jeśli również posiadasz takie zdanie, to kliknij tutaj oraz przeczytaj w serwisie pozostałe informacje.

Pamiętajmy tylko o tym, by nie przeciążyć się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i powoli zwiększać liczbę kilometrów czy obciążenia na siłowni. Kluczowe wydaje się być to, żebyśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to minimum. Możemy na przykład zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam lepiej w grupie lub potrzebujemy dopingu oraz trenera, to nie bójmy się tego.
Trening, który umorduje nas w prawidłowy sposób, poprawi naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zadowolony — w szczególności kręgosłup.