Nad jakimi kwestiami często zastanawiamy się zanim podejmiemy decyzję czy startować w wyścigu o dotację unijną?

Posted on 23/06/2022 11:07am

Chcąc założyć swoją firmę wiele osób zastanawia się nad pozyskaniem funduszy z Unii Europejskiej na swoją działalność. Nad jakimi sprawami często myślimy przed podjęciem takiej decyzji?
przekrój - firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób nie jest do końca pewnych czy lepiej najpierw założyć firmę oraz starać się o dotacje, czy może rozejrzeć się najpierw za dotacją, a później założyć działalność. Faktycznie, mnogość różnego rodzaju dotacji oraz programów powoduje, iż nie wszędzie panują takie same zasady. Jednak ubiegając się o dotacje unijne na rozwój firmy pewniej będzie nie zakładać wcześniej działalności, nim nie sprawdzimy dostępnych możliwości. Sporo z istniejących programów bowiem jest dla osób, które planują swoją działalność. Natomiast, kiedy założymy firmę i dopiero później zaczniemy sprawdzać różne możliwości, to może się okazać, że z niektórych dość ciekawych programów nie możemy niestety skorzystać. Częściej zauważa się taką zasadę, iż jeśli potrzebne są środki finansowe do 50 tysięcy złotych, to warto poczekać z zakładaniem działalności. Natomiast, jak chodzi o większe pieniądze, rzędu stu tysięcy oraz więcej, to prawie zawsze wymagana jest już zarejestrowana działalność.
firma - stykówka
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
selfie - firma
Author: Prentsa Aldundia
Source: http://www.flickr.com
Równie dużo osób zastanawia się czy potrzeba wkładu własnego, kiedy ubiegamy się o dofinansowanie unijne dla firm ( unijne dla firm z Prometeia). Zdarza się, że jest on wymagany, jednak bez problemu można znaleźć również tego typu dotacje, w jakich nie trzeba wnosić wcześniej swoich pieniędzy. Z pewnością wysokość wkładu własnego zależy od tego, z którego programu mamy zamiar skorzystać. Reguła jest natomiast analogiczna do wcześniejszej, tutaj także, jeśli staramy się o dotacje unijne na rozwój firmy do gotówki rzędu 50 tysięcy, wkładu własnego nie będzie albo będzie niewiele (dowiedz się jak Prometeia pozyskuje dotacje unijne na rozwój firmy). Natomiast, gdy chodzi o większe pieniądze, to bardzo często najpierw trzeba je wydać, by ubiegać się o częściową refundację środków. Warto wiedzieć, że jeżeli staramy się o dotację, to wkład własny nie jest skrupulatnie weryfikowany.komentarze na temat (więcej na tej stronie)Z tego powodu możemy zdobyć takie środki już po tym, jak dostaniemy pozytywną decyzję o przyznaniu środków. Możemy w takim wypadku przykładowo skorzystać z kredytu.Jeżeli chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to z pewnością jest jeszcze mnóstwo innych wątpliwości. Z tego względu należy jak najwięcej sprawdzać rzeczy oraz czytać na ten temat. Informacji nigdy za wiele. Od tego przecież zależy czy przyznane nam zostaną pieniądze na start.

Przyda Ci się kompleksowe opracowanie (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-gdansk) tego tematu? W takim razie nie ociągaj się i przejdź do kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo drobiazgowe wiadomości.

Dowiedz się wszystkiego na dotacje.prometeia.pl/.