Najlepszy sposób, żeby biegać cały rok to zakup bieżni. No tak, ale na którą się zdecydować. Na co należy zwrócić uwagę?

Posted on 27/07/2021 1:33pm

Znajdowanie tras biegowych może być kłopotliwe,zwłaszcza w mieście. Zakup bieżni do treningów pozwala na ćwiczenie w mieszkaniu,na przykład w trakcie oglądania filmu. To tak naprawdę tylko jedna z wielu atutów domowych bieżni – żeby poznać ich więcej, zobacz nasz poradnik.


dopasuj do siebie odpowiedni model
Author: Sten Dueland
Source: http://www.flickr.com
W jakim celu właściwie zaopatrzyć się w bieżnię? Bieganie na bieżni pozwala równoczesne robienie innych czynności – czytania bądź oglądania filmu.Naturalnie,możemy biegać na świeżym powietrzu, tak jest zdrowiej, bo oprócz poprawy kondycji i tracenia zbędnych kalorii, można też dotlenić organizm. Niestety, kłopotliwe wyznaczanie tras treningowych, zmienna pogoda, mróz czy deszcz, mogą skutecznie zniechęcać do biegania. Zamiast pójścia do pełnej ludzi siłowni, możemy w zainwestować w bieżnię treningową. W jaki sposób różni się bieżnia treningowa kupowana do domu od tej, na której można poćwiczyć w siłowni? Ta druga powinna być dużo bardziej trwała, gotowa do pracy kilka-kilkanaście godzin dziennie, taka jak firmy Kettler (sprawdź ceny tej marki). Ma trwalszy, mocniejszy\potężniejszy silnik, dłuższe pasy biegowe. Jest bardziej wytrzymała, wielofunkcyjna, ale też jej koszt jest wyższy.

Jakiego typu mamy dostępne bieżnie? Jedną z nich jest Bieżnia magnetyczna (czyli mechaniczna). To niedrogie, tanie rodzaje bieżni. Ich pas do biegania nie jest utrzymywany silnikiem – należy wprawić go w ruch samodzielnie, maszerując, a potem zaczynając biec. Są zaopatrzone w różnorodne pokrętła – do regulacji oporu i pochylenia bieżni. Od czasu do czasu posiadają ekran, z którego można się dowiedzieć o ilości spalonych kalorii, szybkości biegu. Nie umożliwiają jednak wyboru programów dopasowanych do umiejętności ćwiczącego, co znaczy tyle, że korzystanie z nich potrzebuje wiedzy na temat wyboru optymalnego tempa treningu. Uwaga! Bieżnie mechaniczne nie zapewniają właściwej amortyzacji stawów.


Doskonalsze są bieżnie elektryczne. Są zaopatrzone w silnik – od jego jakości i parametrów zależy w dużej mierze jakość i wytrzymałość urządzenia. Pas biegowy (sportowa czapka z daszkiem) uruchamia się automatycznie, podobnie jak wznios (nachylenie), chociaż tutaj mnóstwo zależy od modelu. Poza tym, bieżnie elektryczne są zaopatrzone w szereg udogodnień: systemy amortyzacyjne, programy treningowe, opcje ustawiania profili użytkownika.

Jeżeli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj ofertę (http://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-kurtki-zimowe/kurtki-puchowe), który Ci oferuje. Na pewno jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

Wadą jest na pewno hałaśliwa praca i cena, która zaczyna się od 900 złotych.