Przyjemnie jest się popluskać

Posted on 17/09/2021 3:20pm

Jedną z największych letnich atrakcji z dzieciństwa zawsze były zabawy w wodzie. Mokre igraszki są źródłem radości, a także… zdrowia, bo stymulują prawidłowy rozwój maluchów!

Samo zdrowie

basen dla dzieci
Chwile spędzone w wodzie mają zbawienny wpływ na dziecko i stymulują jego rozwój psychoruchowy oraz koordynację. Oswajamy malucha ze zmianami temperatury, uodporniamy na infekcje. Dziecko uczy się również zachowania równowagi, bawi się oporem wody. Niezbędne dla dzieci są maski do nurkowania - spójrz na to.

Dmuchane źródło radości

Pierwsze spotkanie z wodą zawsze jest sporym wydarzeniem w życiu dziecka.

Zaintrygował Cię ten artykuł oraz zawarte w nim watki? Kolejne informacje z www oczekują na pod podanym linkiem. Zachęcamy!

Zanim zabierzemy dziecko na basen lub nad jezioro lub morze, warto pomyśleć o wprowadzeniu go w świat mokrej przyjemności. Sposobem na oswojenie malucha z wodą może być wstawienie do ogrodu dmuchanego basenu. – Producenci zastrzegają, że baseny ogrodowe dla dzieci przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Młodsze dzieci można wsadzić najpierw do małego leżaczka do kąpieli. Oczywiście w obu przypadkach dziecko bawiące się w wodzie zawsze należy mieć na oku! – przestrzega Janusz Kulas ze basen to lepsze rozwiązanie niż wizyta na basenie z chlorowaną wodą, gdzie dziecko narażone jest na podrażnienia skóry, oczu i uszu. Pamiętajmy też o tym, że zanim zanurzymy dziecko w baseniku, należy zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę wody. Przydatny jest również zestaw do nurkowania - dowiedz się.

Oczy szeroko otwarte…ze zdumienia – to efekt jaki osiągniemy dzięki wymyślnemu, kolorowemu designowi basenów. Dzieci zaczynają rozpoznawać kolory około 30 miesiąca życia. Edukację zaczynamy od barw podstawowych, stopniowo wprowadzając malucha w świat pomarańczy, fioletów i różów, pokazując mu fantazyjne rysunki słońca, kwiatów i stworków. Warto też zwrócić uwagę na rolki fitness - zobacz fakty.

Najlepszą metodą nauki jest zabawa. Wodne pluskanie w zaciszu przydomowego ogrodu, w otoczeniu kolorów i promieni słońca, będzie dobrodziejstwem dla rozwoju fizycznego i intelektualnego naszych dzieci.zobacz tu supermarket Kielce supermarket KielceTo również doskonały sposób na wspólne spędzania wolnego czasu – zarówno w gronie innych maluchów, jak i pod opieką rodziców.


Author: B.S.