Znakomite umiejętności językowe to właściwa gwarancja sukcesu w międzynarodowej firmie

Posted on 27/05/2019 3:07pm

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach podstawową umiejętnością w każdym biznesie. Żeby być konkurencyjnym na rynku pracy musimy znać język angielski na poziomie zaawansowanym. W każdej międzynarodowej firmie jest to podstawowy element profilu kandydata, szczegółowo sprawdzany na w procesie rekrutacji.

Debata
Author: Connect Euranet
Source: http://www.flickr.com
Umiejętność biegłego komunikowania się po angielsku jest wartościowa dla każdego człowieka zajmującego się biznesem międzynarodowym. Umiejętność porozumiewania się jest dziś niezbędna w utrzymaniu dobrych kontaktów z partnerami biznesowymi z zagranicy- szkolafokus.pl.

W chwili rozpoczęcia pracy w jakiejś firmie zagranicznej, zdarza się, że to jak mówimy i co rozumiemy po angielsku to za mało. W typowych szkołach językowych nie uczy się bowiem odpowiedniego słownictwa. Angielski biznesowy to odrębny zakres słówek, który trzeba znać, jeśli chce się swobodnie porozumiewać w środowisku biznesowym.

Ponadto język biznesu w znacznej mierze bazuje na wyrażeniach zapożyczonych z języka angielskiego. Liczne słowa branżowe z zakresu marketingu i ekonomi zwyczajnie powinniśmy znać, jeśli chcemy pracować w tej branży.

słuchacze na zajęciach z angielskiego biznesowego
Author: The Liverpool School of English
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście każdy, kto interesuje się marketingiem uczy się pewnych słów podczas pracy, jednak zazwyczaj to nie wystarcza. Aby efektywnie posługiwać się angielskim w w sytuacjach branżowych na co dzień trzeba cały czas się dokształcać. Aby dać dowód znajomości języka na właściwym poziomie, dobrze jest pójść na tego typu kurs i zdać egzamin posiadający certyfikat. Posiadanie takiego dokumentu z pewnością zwiększy nasze szanse na rynku pracy. Dzięki takim działaniom możemy też się przekonać, czy rzeczywiście znamy język na danym poziomie zaawansowania.

Ciągle najlepszą metodą uczenia się jest kurs językowy. W głównej mierze dlatego, że wymusza on na nas regularność nauki, a także umożliwia aktywną rozmowę, która jest bardzo ważna w procesie przyswajania języka. Trzeba bowiem nie tylko wiedzieć, co oznaczają dane słowa, ale przede wszystkim dobrze nimi operować w mowie i w piśnie. Oprócz kursów indywidualnych w ofercie szkół językowych znajdziemy też kursy angielskiego Szczecin. Zwykle korzystają z takiej formy nauki pracodawcy, którzy w ten sposób dbają o rozwój swojej kadry.