Jakie są obowiązki osoby pracującej jako kasjer walutowy?

Posted on 16/06/2021 8:21am

Pośród zawodów, które posiadają ścisły związek z pieniędzmi jest także tego typu, który tyczy się obsługiwania m.in. zagranicznych środków pieniężnych. Osoba pracująca na tego typu stanowisku musi wykonywać takie operacje jak sprzedawanie czy kupno pieniędzy.


Do obowiązków tego typu osoby należy także bieżąca obsługa kont walutowych, prowadzenie dokumentacji wykonywanych działań i zabezpieczanie środków pieniężnych. Na osobie pracującej na stanowisku kasjer walutowy ciąży bardzo wielka odpowiedzialność za wszystkie czynności powiązane z obsługą operacji finansowych. Tego typu kasjer powinien być ekspertem do spraw rozróżniania autentyczności walut podczas wykonywania poszczególnych operacji. Jeśli interesuje Cię taka praca, potrzebna jest bardzo dobra umiejętność obsługiwania komputera, a także komunikatywna znajomość angielskiego. Oczywiście bardzo mile widziane jest to, żeby kandydat do pracy na tego typu etacie posiadał już podobne doświadczenie zawodowe. Powinien także mieć min. średnie wykształcenie, najlepiej związane z ekonomią. Kandydat musi się także legITymować niekaralnością.


baner06.2014]


kasjer walutowy
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Wymagane jest też ukończenie szkoleń dotyczących umiejętności odróżniania autentyczności banknotów polskich i zagranicznych. Dobry kasjer walutowy musi dobrze funkcjonować w zespole, cechować się odpowiedzialnością i dyspozycyjnością. Istotna jest też komunikatywność, duża kultura osobista oraz umiejętność koncentracji oraz szybkiego liczenia.

Ten wpis wydaje się być ciekawy? Masz chęć na kolejne wątki? Zatem nie ociągaj się i kliknij po więcej w podany link.

Za wykonywaną przez swoją osobę pracę, taki kasjer może liczyć wstępnie na około 2000 złotych na miesiąc.
Taką pensję może otrzymywać osoba pracująca na umowę, na pełnym etacie i mająca wyższe wykształcenie. To jest tylko pensja (zobacz mały zus zmiany) przeciętna, a może być też wyższa. Jest zależna od stażu i doświadczenia.