Jakiego rodzaju czynności należy zrobić, żeby założyć firmę w Niemczech?

Posted on 25/05/2021 8:24am

Ostatnio bardzo często stosowane jest zakładanie działalności gospodarczej na obszarze naszych zachodnich sąsiadów. Stosunkowo nieduża różnica jeśli chodzi o odległość jest zarazem znaczną różnicą, jeżeli chodzi o kwestie urzędowe.


Brak konieczności opłacania składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i jasne przepisy nęcą coraz liczniejszą grupę biznesmenów.


Jeżeli pragniemy założyć firmę w Niemczech, musimy najpierw dobrać typ takiej działalności. Mogłaby to być choćby spółka z o.o.

Niezwykle ciekawy artykuł, prawda? Zobacz też pozostałe posty, ponieważ tam polecana strona internetowa jest równie wciągająca i zaabsorbuje Cię bez reszty.

(GmBH), spółka osobowa, działalność na własny rachunek lub przedstawicielstwo. Wcześniej należy udać się do urzędu ds. gospodarki, czyli das Gewerbeamt. Znajduje się on w ratuszu lub na terenie urzędu miasta. Trzeba także wnieść małą opłatę meldunkową. Jeżeli osoba, którą interesuje własna firma w Niemczech jest rzemieślnikiem, czyli np. szewc czy też zielarz, musi zalegalizować własny certyfikat w Ministerstwie Spaw Zagranicznych oraz Związku Rzemiosła, a także zarejestrować się w niemieckiej Izbie Rzemieślniczej. Konkretny spis zawodów, które uznawane są jako zawody rzemieślnicze jest dostępna w internecie.


button reklamowy
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com


Kolejnym krokiem jest wypożyczenie siedziby firmy i założenie rachunku bankowego.

Czy pragniesz może dostać link do witryny (https://franklincovey.pl/co-kazdy-drwal-powinien-wiedziec/), gdzie oczekują na Ciebie kolejne wpisy? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

Należy także zarejestrować firmę w odpowiednich instytucjach. Chodzi o urząd skarbowy czy Izbę Przemysłowo-Handlową.
Dla Polaków bardzo przyjemną wiadomością okaże się to, że podatek od działalności gospodarczej należy regulować dopiero w takiej sytuacji, gdy dochody firmy przewyższą kwotę, która wolna jest od opodatkowania. Chodzi tutaj aż o 24500 EUR. Z innej jednak strony, należy płacić relatywnie wysokie opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.