Najlepsze lokaty

Posted on 28/01/2023 7:18am

Ranking lokat powstał po to by pomóc wybrać klientowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego potrzeb. Nie istnieje bowiem jedna, uniwersalna lokata, podobnie jak nie ma najlepszego komputera, samochodu czy mieszkania odpowiedniego dla wszystkich. Ludzie Wybierają różne produkty finansowe, ponieważ każdy z nas jest inny, posiada odmienną sytuację finansową oraz unikatowe cele związane z oszczędzaniem.


finanse
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Większość osób w naszym kraju oszczędza w perspektywie krótkoterminowej, na przykład. na zakup mebli do mieszkania, na wakacje, samochód (jeśli poszukujesz contra odzyskiwanie odszkodowań oc - kliknij i sprawdź ofertę) albo na drobne przyjemności – w takim razie wybór lokaty krótkoterminowej jest logicznym rozwiązaniem. Z drugiej znowu strony, wśród oszczędzających nie brakuje tych, którzy odkładają pieniądze z myślą o emeryturze lub o przyszłości swoich pociech – takie osoby częściej skłaniają się do długoterminowego oszczędzania.

Wrzesień kojarzy się z początkiem nowego roku szkolnego. To właśnie w tym miesiącu dzieci rozpoczynają naukę j.polskiego, matematyki czy biologii. Warto do tych szkolnych przedmiotów dołączyć jeszcze naukę oszczędzania. Na rynku bankowym wrzesień jest kolejnym miesiącem, w którym oprocentowanie depozytów bankowych nie powala na kolana. Lokaty jak i konta oszczędnościowe nie dają tyle zarobić jak jeszcze rok czy dwa lata temu. Część osób zdecydowała się wycofać środki z banków i przenieść je inwestując w fundusze lub nabywając obligacje Skarbu Państwa. Jednak, według danych opublikowanych przez NBP, większość Polaków lokuje swoje oszczędności na krótkoterminowych lokatach oraz na rachunkach oszczędnościowych.


finanse
Zarówno lokaty o krótkich terminach zapadalności, jak i konta oszczędnościowe posiadają ogromną zaletę, która jest niebywale istotna w dzisiejszej sytuacji rynkowej. Chodzi oczywiście o niezamrażanie swoich funduszy na długi okres. Banki w przypadku tych produktów, umożliwiają zwykle wypłatę pieniędzy bez utraty zgromadzonych odsetek. To daje możliwość przenoszenia środków na nowe, coraz bardziej rentowne produkty oferowane przez polskie banki. Rankingi ofert opracowywane są na podstawie ofert produktów finansowych dostępnych aktualnie na polskim rynku.Kluczową cechą ofert, która decyduje o kolejności w zestawieniu jest oczywiście wartość oprocentowania, która w głównej mierze wpływa na potencjalny zysk.

Ranking lokat prezentuje najbardziej opłacalne lokaty terminowe na rynku. Lokaty zestawione są z najmniejszą kwotą, którą trzeba zainwestować oraz czasem trwania. Jedynym kryterium decyzyjnym do ustalenia pozycji jest oprocentowanie lokaty - znajdź najkorzystniejsza lokatę. Ranking lokat tworzony jest zazwyczaj na podstawie materiałów publikowanych przez banki na swoich stronach www. Oprocentowanie przedstawione jest w ujęciu rocznym, przed podatkiem Belki.