Pomysłowe sposoby podróżowania. Przedstawiamy sprytne sposoby dla oszczędnych

Posted on 11/05/2019 5:03am

Jeżeli mamy ochotę zaliczyć jeszcze jakieś wycieczki 2016 rok będzie dla nas udany, bo wiele biur podróży już wystawia tańsze oferty zagraniczne na koniec roku.
chorwacja
Source: pixabay.com


Przy wypadach krajowych nie spodziewajmy się zbyt wielu przecen – zamknięcie sezonu letniego oznacza lekką obniżkę cen, lecz na krótko – zaraz bowiem zaczyna się sezon zimowy - Sylwester i ferie. Lecz wiele ludzi planuje wakacje organizowane na własną rękę, a nie przez biuro podróży.


Przeważnie dobrze rozpocząć od wymyślenia regionu Polski albo świata oraz obmyślenia trasy. Ważne zagadnienia to: co chcemy zwiedzić, co przeżyć, gdzie się zatrzymać po drodze. Potem przychodzi kolej na wybór noclegów, jakie możemy znaleźć za rozsądną cenę. Jeżeli tylko mamy auto z klimatyzacją i dość pojemnym bagażnikiem – mamy już wszystko. Na wakacjach niełatwo przyoszczędzić, bo w końcu mają być czystą przyjemnością, ale niektóre osoby lubią samą świadomość, że można wydać mniej pieniędzy niż na wycieczce zorganizowanej przez biuro podróży- przeczytaj o biuro podróży. Zwłaszcza, jeśli preferujemy styl: dużo zobaczyć, jeszcze więcej przeżyć i podładować baterie na świeżym powietrzu w jak najmniejszym kontakcie z rzeszą rodaków. Czasem nie trzeba jechać samochodem pod drogę na szlak, jeśli parking jest drogi, ponieważ lokalnym busem będzie korzystniej. Zwiedzając miasta i miasteczka nie musimy parkować tuż pod zabytkiem, lecz na przykład w bocznej ulicy i podejść kawałeczek na nogach.
Jeżeli szukamy atrakcyjnych okazji i pragniemy nieco urozmaicić o zwiedzanie nasze krajoznawcze wycieczki 2016 odwiedź rok gwarantuje nam naprawdę dużo opcji. Warto przejrzeć sieć wcześniej w poszukiwaniu okazji, bo bywają dni, kiedy wejście do muzeum jest darmowe.