Są takie momenty, jak nie musimy rozliczać pit. Jakie to sytuacje? W jakiej sytuacji nie istnieje taki obowiązek?

Posted on 22/04/2020 7:51am

Nie wszyscy to wiedzą, lecz nie w każdej sytuacji jesteśmy zmuszeni składać PIT roczny od uzyskanych dochodów. Nie trzeba składać zeznań od przychodów zwolnionych i od których zaniechano poboru podatku a także opodatkowanych ryczałtowo
język angielski
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
Podatnicy podatku dochodowego, jacy uzyskują przychody w okresie roku podatkowego, powinni rozliczyć się ze skarbówką. Rozliczenie pit 2016 dotyczy więc większości z nas, a opodatkowaniem dochodowym podlegają różne typy dochodów. Opodatkowaniu nie podlegają jednakże dochody, od jakich na podstawie Ordynacji podatkowej zaprzestano pobierania podatku.


Dzięki temu nie trzeba składać zeznania rocznego oraz nie rozliczać się z tego rodzaju dochodów. Kolejne dochody ze źródeł przychodów są już opodatkowane, ale ich opodatkowanie nie oznacza, że automatycznie musimy złożyć pit 2016. Podatnicy muszą składać urzędom skarbowym pit 37 lub pit 36, według ustalonego wzoru, o wielkości osiągniętego dochodu w tym roku podatkowym w terminie do trzydziestego kwietnia roku jakie następuje po roku podatkowym. Zeznaniami nie obejmuje się również dochodów jakie są opodatkowane w sposób ryczałtowy na podstawie ustawy o pit. Więcej tu: .


W tego typu sytuacji więc zryczałtowaną opłatę odprowadza za podatnika podmiot jaki wypłaca dochody. Nie można więc nie składać zeznań w przypadku zdobycia przychodów na przykład z tytułu wygranych w konkursach, grach lub zakładach wzajemnych, jak i nagród, jaka jest związana z premiową sprzedażą. Interesujące dane: .
.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam do strony (http://www.bscav.eu/oferta/konferencje-online/) - tam odnajdziesz ciekawe informacje, które są szczegółowym opisem tego zagadnienia.

A to tylko jeden z wielu przykładów. Nie zaliczają się też do rozliczenia świadczenia otrzymane przez emerytów lub rencistów w związku z łączącym ich wcześniej zakładem pracy służbowym stosunkiem.