W sytuacji, jeśli chcesz otworzyć firmę, ale nie masz wystarczających funduszy, masz szansę starać się dotację

Posted on 05/08/2019 11:26am

Osoby, które pragną otworzyć własny interes stają przed wielkim wyzwaniem. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie tego projektu bywa zgromadzenie wystarczających środków, aby zapoczątkować działalność. Właściciele firm niejednokrotnie starają się pozyskać pieniądze w bankach oraz od inwestorów, niemniej nie bywa to proste.

finanse
Nie tak prosto dostać pieniądze na start przedsiębiorstwa

Większość przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie inwestycji, stara się uzyskać środki na otwarcie działalności w bankach i u inwestorów, co bywa niełatwe. Na tym etapie nie posiadają oni jeszcze dobrej historii kredytowej, ani określonych rezultatów, zatem nie stanowią kuszących partnerów do rozmów. Trudno im przekonać inwestorów posiadających tak potrzebne środki, aby zechcieli je włożyć w tę konkretną działalność.

Finansowanie start up to nie taka prosta kwestia

Młodzi przedsiębiorcy zazwyczaj miewają problemy z pozyskaniem pieniędzy na działalność i rozwój startupu. Ten typ działalności bywa obarczony znaczniejszym ryzykiem, niż bywa w przypadku biznesu tradycyjnego. Na dodatek startupy przeważnie wymagają troszeczkę znaczniejszych nakładów finansowych aniżeli inne inwestycje, bo ich działanie często wspiera się na wykorzystaniu nowatorskich urządzeń oraz technologii.

Interesujący post? Miło nam to słyszeć. Od razu gorąco zapraszamy na naszą kolejną witrynę, na której przeczytasz dużo podobnych tematów.

Pomyślnie przedsiębiorcy, decydujący się na startup mają szansę skorzystać z dotacji zadysponowanych przez fundusze unijne. Dowiedz się tutaj: finansowanie startupów.Programów nie brakuje

Teraz właściciele zakładów posiadają do swojej dyspozycji różnorakie dotacje na inwestycje (pomoc w pozyskaniu dotacji na inwestycje). Potrzeba jedynie dowiedzieć się, o które można się postarać. Jedną z odsłon wsparcia, które można otrzymać przy uruchamianiu swojej firmy jest pomoc przy zastosowaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach projektu Jeremie. Kolejnym programem, który znakomicie wspiera innowacyjne zakłady, jest program Horyzont 2020. W tym wypadku mówi się o niesamowicie wysokich dotacjach na projekty badawcze oraz innowacje, a dotacje przyznaje się według konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia pieniężnego zapewniają także pomoc w sprawach administracyjnych czy nawiązaniu pierwszych kontaktów biznesowych. Źródło: ventures.prometeia.pl/.