Wakacje w siodle

Posted on 29/08/2018 1:10pm

Mamy czas wczasów jak też letnich szaleństw. Z każdej strony zarzucani jesteśmy propozycjami wypoczynku mniej bądź bardziej aktywnego. Pośród nich na pewno znajdują się propozycje pamiętnych wczasów w siodle – które z nich wybrać? Czy nasze maluchy będą bezpieczne? Poniżej parę porad, na co kierować uwagę przy wyborze jeździeckiego obozu.


Jedne propozycje będą oferowały wypoczynek zorganizowany, inne – wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym.


kobieta podczas ćwiczenia
Author: UrbaneWomenMag
Source: http://www.flickr.com
Ale niezależnie od formy prawnej trzeba zwrócić uwagę na parę spraw. Kiedy przebrniemy przez mnogie ogłoszenia obozów jeździeckich, powinniśmy najpierw sprawdzić gdzie posyłamy nasze dzieci. Dosyć łatwo to sprawdzić - najlepiej jeżeli wyselekcjonowana stajnia znajduje się na liście ośrodków certyfikowanych przez PZJ. Takowa certyfikacja daje nam kardynalne dane tyczące się infrastruktury oraz upoważnień kadry. Przed podjęciem decyzji przetestujmy również stronę Internetową stajni. Jazda konna to kapitalna zabawa!


mecze
Author: Belgravia Polska
Source: Belgravia Polska


Idealnie jest kiedy ośrodek posiada już na swoim koncie jakieś obozy. Jeśli mamy do czynienia z takim przypadkiem – możemy zweryfikować fora pod kątem opinii lub poradzić się znajomych, którzy korzystali już z propozycji z danego miejsca. Z kolei jeśli decydujemy się na nowiutki ośrodek – najodpowiedniej będzie umówić się na spotkanie i samemu ujrzeć warunki, poznać instruktorów. Kolejną kwestią, na jaką trzeba zwracać uwagę to formalności przy zapisie.


Prócz przyjęcia zgłoszenia imiennego musimy otrzymać formularz zgłoszeniowy, w którym instruujemy między innymi o chorobach, przeciwwskazaniach, alergiach naszych maluchów oraz przekazujemy dane kontaktowe. Będą to dane nieodzowne dla opiekunów.


Wypróbowanym miejscem są Kanie .