Dobra Dieta i codzienny ruch: poznaj sprawdzone sposoby na idealne ciało i znakomite zdrowie.

Posted on 08/12/2021 7:40am

Często gdy ktoś spyta nas, czy mamy ochotę być zdrowi i piękni, mówimy: „jasne, że tak!”. Jednakże gdy zostanie rzucone drugie pytanie: co robimy, aby takimi się stać – nie raz zapada grobowa cisza...


sport to zdrowie
Author: Leo-setä
Source: http://www.flickr.com
Co musisz zrobić, by mieć idealne ciało i doskonałe zdrowie?

Mówi się, iż każdy jest tym, co je. Wiele słuszności zawiera w sobie to stwierdzenie.Jedzenie, które ciągle przyjmujemy może odżywiać nasze ciało, dodawać mu siły lub wręcz odwrotnie: przyczyniać się do rozwoju stanów chorobowych i wyniszczać nasze ciało.

Co rujnuje, a co buduje nasze zdrowie?

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że musimy spożywać dużo roślin warzywnych i owoców. Z warzyw niesłychanie wartościowe dla naszego |zdrowia są: ogórki, szpinak, rukola, brokuł a także roszponka. Doskonale odkwaszają organizm. Dzięki ich właściwościom jesteśmy mniej narażeni na rozprzestrzenianie się stanów zapalnych, powstanie raka, niepokojących zmian skórnych, unikamy też kłopotów związanych ze skutkami otyłości. Wśród odkwaszających owoców na pierwszym planie jest cytryna. By zachować młody wygląd i ocalić zdrowie musimy każdego ranka wypić szklankę wody z cytryną. To naprawdę skutkuje!

A co musimy wyeliminować z naszego menu?

Pierwszy na liście terminatorów dobrego samopoczucia jest cukier. Cukier zakwasza nasze ciało, przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, rozrostu patologicznych komórek rakowych, otyłości, cukrzycy oraz chronicznego zmęczenia. Do produktów mocno zakwaszających przynależą także: biała mąka, biały ryż, żółty ser a także kawa. Aby zachować dobre zdrowie powinniśmy unikać tych produktów albo przynajmniej znacznie ograniczyć ich spożywanie. Więcej informacji sprawdzisz tutaj: zobacz na stronie.


Ruch to zdrowie!

dieta i sport
Author: iStock
Source: iStock
Jednak dobrze dobrana dieta nie wystarczy. Jednako ważny jest codzienny ruch. Aby nasze ciało było przez lata młode oraz zadbane musimy podnieść się z kanapy, zgasić telewizor i zacząć systematycznie ćwiczyć. Na naszą sprawność fizyczną wspaniale wpłynie jazda na rowerze, jogging, pływanie czy nawet zwyczajne przysiady, robione tuż po wstaniu. Gdy sami nie jesteśmy mocno zdeterminowani, by każdego dnia uprawiać określoną aktywność fizyczną – umówmy się z przyjaciółmi na wspólne bieganie, grę w siatkę czy piłkę nożną. Bądźmy świadomi, że to, czy będziemy mieć doskonałe zdrowie - badanie kału na pasożyty warszawa i zachwycające ciało jest uzależnione tylko od naszego zapału!