Odżywiajmy się porządnie

Posted on 26/05/2019 7:18am

Prawidłowe jedzenie jest bardzo istotne dla naszego organizmu. To przecież jedzenie dostarcza nam potrzebna do życia składniki, a także witalność. Trzeba zatem przykładać ogromną wagę do planowania każdych potraw.
Rozgrzewająca zupa na jesień
Author: Dafi
Source: Dafi
Nasza dieta musi być właściwie zbilansowana, tak aby nie pominąć żadnych ważnych składników.

Naszym kardynalnym błędem jest zła kultura jedzenia, a raczej jej brak. Do odżywiania podchodzimy beztrosko. Jemy o nieregularnych porach. Zapychamy się między posiłkami tuczącymi przekąskami. Nasze obiady to zazwyczaj jakiś fast food po drodze. A rano zawsze pijemy czarną kawę. Taki styl odżywiania to nie jedynie deficyt witamin i mikroelementów. To też nieprawidłowa praca przewodu pokarmowego, problemy z wypróżnianiem się, słaba odporność i kiepskie samopoczucie. Jeśli codziennie wstajemy niewyspani i wymęczeni, to sygnał, że coś tutaj nie pasuje i musimy zareagować.

Warto obudzić się kwadrans szybciej i zrobić sobie wartościowe śniadanie, do którego, rzecz jasna, możemy wypić kubek obowiązkowej kawki. Spróbujmy tak sobie organizować dzień, by mieć czas na przygotowywanie domowych dań. Wybierajmy zawsze świeże i nieprzetworzone produkty. I przeprośmy się z zupami. Są to wyjątkowo pożywne i potrzebne dla naszego organizmu dania, które w dodatku szybko można przyrządzić. Niech w naszej kuchni pojawi się zupa ogórkowa, zupa selerowa, czy zupa rybna. Nie zapominajmy o mięsie, które zawiera mnóstwo potrzebnych nam składników, ale nie spożywajmy go każdego dnia. Zamieniajmy dania mięsne z rybą lub fasolą.

Na kolację można serwować lekkostrawne sałatki. Im więcej kolorów na talerzu, tym lepiej, dlatego bawmy się z warzywami i owocami ile tylko nam się zapragnie. Zdrowa dieta nie wyklucza smakołyków, które kochamy. Pozwólmy sobie od czasu do czasu na drobne szaleństwo i zjedzmy lasagne lub domową pizzę.

Czy wiesz, że kolejne niezwykle absorbujące teksty są tuż obok? Sprawdź i zerknij pod link (https://stomatologiacichon.pl/), a na pewno odczujesz satysfakcję.

Łakocie zawsze możemy spalić, uprawiając sport. Jeśli właściwą dietę połączymy z ruchem na świeżym powietrzu i odpowiednio długim snem, będziemy się cieszyć zdrowiem i urodą przez długie lata.
Author: A.Z.